Dlaczego web design jest ważny

Na pewno spotkałeś się już gdzieś z określeniem web design. Nie każdy jednak wie, co dokładnie termin ten oznacza. Odpowiedzmy więc najpierw na pytanie: co kryje się pod pojęciem web design? Otóż jest to projektowanie, rozplanowywanie i wdrażanie stron internetowych, czyli w skrócie tworzenie ich wyglądu. Aby wykonać profesjonalną witrynę, nieodzowne są do tego umiejętności techniczne, kreatywność, a także zmysł estetyczny. W dzisiejszych czasach coraz bardziej postępującej cyfryzacji, web design jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedziną.

Cechy, które posiada dobrze zaprojektowana strona internetowa

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Badania naukowe pokazują, że wystarczy zaledwie chwila, aby ludzie wyrobili sobie o czymś opinię na podstawie wyglądu. Nie ulega więc najmniejszej wątpliwości fakt, że internauci chętniej spędzą więcej czasu na miłej dla oka, estetycznej stronie, która dodatkowo nie wygląda przestarzale. Warto również zauważyć, że witryna powinna też czymś się wyróżniać. Powiedzmy sobie szczerze: w końcu w sieci można znaleźć setki milionów stron i ktoś musi mieć jakiś powód, aby wejść i zostać dłużej akurat na naszej.

To, jak strona prezentuje się na pierwszy rzut oka, jest bez wątpienia bardzo ważną sprawą, ale nie jedyną, którą musimy wziąć pod uwagę przy projektowaniu naszej witryny. Bowiem żeby internauci chętnie ją odwiedzali, powinna szybko się wczytywać, być praktyczna i interaktywna, a także mieć intuicyjną nawigację i współgrające ze sobą elementy. Co tu dużo mówić: źle zrobiona strona jak najbardziej może zniechęcać do użytkowania, przyznasz chyba nam rację?

Jeśli już o tym mowa, przyjrzyjmy się elementom, które mogą nie wzbudzać zaufania i zniechęcać internautów do danej strony. Wśród nich znajdują się między innymi takie detale jak: zła nawigacja, niezbyt gustownie dobrane połączenia kolorystyczne, wyskakujące reklamy, za mała lub niewidoczna czcionka, duża ilość tekstu czy też fakt, że witryna zbyt długo się ładuje.

Jak widać więc, niezwykle ważne jest, aby projekt twojej strony był przyjazny dla użytkownika i żeby łatwo było się po niej poruszać. Z pewnością sam masz jakieś doświadczenie ze źle zrobioną witryną. Na przykład czy zdarzyło ci się kiedyś szukać swojej ulubionej gry w kasynie online i nie móc jej znaleźć w paru szybkich krokach? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Reasumując, jeśli planujesz założenie własnej strony internetowej, warto abyś poświęcił wystarczającą ilość czasu na dopracowanie web designu, gdyż jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów przesądzających o sukcesie. Nie powinno się więc w żadnym razie na tym oszczędzać. Z pewnością pomocne może być zatrudnienie fachowej pomocy.

27 Jul 2021